U16 – Faza de clasificare, etapa 2 : U-BT 1 Cluj-Napoca vs Phoenix LPS Galați

Meciul al doilea al zilei de vineri aduce un nou adversar abordabil pentru U-BT 1. După victoria lejeră de dimineață contra celor de la Steaua Magic băieții au în față un adversar care a câștigat primul meci. U1 întâlnește…

… Phoenix LPS Galați !

Phoenix a ocupat locul 2 al grupei 1 de calificare, cu 5 victorii și 3 înfrângeri. Au alternat victorii surprinzătoare cu înfrângeri la fel de neașteptate. La prezentul turneu au jucat în etapa 1 contra celor de la Craiova. Au câștigat cu 69-64.

Ai noștri au câștigat meciul contra celor de la Steaua Magic cu 106-26. A fost un meci în care s-a pus doar problema scorului.

Lotul pe care antrenorul Horia Pascu îl are la dispoziție contra gălățenilor îi cuprinde pe Luca Domocoș, Mihai Cârcoană, Dragoș Axinte, Toma Lungoci, Cătălin Mariș, Anton Rotaru, Horea Orban, Andrei Câmpean, Ștefan Socaciu, Antoniu Crainic și Horia Dragoslav.

Meciul cu Phoenix LPS Galați începe vineri 19 ianuarie la ora 18.00.

Tot în cadrul etapei cu numărul 2 se desfășoară în grupa noastră meciurile Sighet vs Steaua Magic 94-31 și Craiova vs Dinamo 49-37.

Celelalte meciuri din faza de clasificare A, etapa 2 : Iași vs Pitești 55-57, U2 vs Constanța 53-48, CSU Sibiu vs Oradea 66-45 în grupa I, Știința vs Timișoara 97-52, Steaua 2 vs Mureș 71-58 și Ploiești vs Târgoviște 59-32 în grupa III, Agronomia vs Focșani 71-40, Sevlar vs CSȘ Sibiu 68-75, Steaua 1 vs Slam 74-35 în grupa IV.

17.15. Băieții încep încălzirea. “Decât” noi în sală… 🙂 🙂 🙂

17.40… Acușica…

17.45. U-BT 1 începe meciul în formula Toni Rotaru, Toma Lungoci, Cătălin Mariș, Luca Domocoș și Mihai Cârcoană.

2-0 după 5 secunde… Tot așa și după 2 minute. 8-0 după 3 minute.

La jumătatea sfertului U conduce cu 13-2. Timpul curgeeeeeee…

Încă 2 minute. 19-5 U. 21-5. Un minut.

U-BT 1 conduce după sfertul 1 cu 23-5. E bine !

Sfertul 2. Horia Dragoslav, Horea Orban, Antoniu Crainic, Dragoș Axinte și Luca Domocoș.

34-5. Au trecut 3m din sfert.

42-5 după 4 minute. Zburăm… La jumătatea sfertului 2 e 42-7. La fel când mai sunt 3m30.

Încă 2m. 42-8 U.

Pauză. U-BT 1 conduce Phoenix LPS Galați cu 44-10.

Sfertul 3. U cu Rotaru, Lungoci, Mariș, Domocoș și Cârcoană.

46-10 după un minut. După 3 minute tot așa. 51-12 după 4 minute din sfertul 3. La jumătate este 53-12.

55-12. Încă 3 minute. 57-12. 2 minute. 60-14. Un minut. Și gata sfertul. 64-15 U.

Sfertul 4. Dragoslav, Socaciu, Crainic, Axinte și Domocoș pentru U.

68-15 după 1m30.

3 minute trecute. 70-15 U. După 4 minute e 74-17. Iar la jumătatea sfertului e 76-17.

83-17. 4m de joc. 85-17. 3m. Încă 2 minute. 89-17.