Speranțe – Turneul II, etapa 2 : CSȘ SIBIU vs CNS Cetate Deva

Al doilea meci al turneului de speranțe e și cel mai abordabil pentru fetele de la CSȘ Sibiu. Adversarele nu au câștigat încă nici măcar un set în acest campionat. CSȘ întâlnește CNS Cetate Deva !

Fetele noastre nu și-au luat ieri revanșa pentru înfrângerea din turneul 1. Au luat doar două seturi în meciul cu echipa a doua a Brașovului.

Meciul cu Deva sper să fie doar un antrenament în vederea meciului cu Juvenil 1. Fetele sunt montate și sper să facă un meci bun. Concretizat printr-o victorie în minimum de seturi.

Ne apropiem de meci.

CSȘ începe cu Iarina Axinte, Alexandra Balint, Sarah Popa, Katy Munteanu, Alexia Halmaghi și Andreea Gheorghiță.

Începem ca din tun. 8-0. În continuare adversarele nu fac puncte. 16-0 ! O ușoară lipsă de concentrare duce scorul la 20-8.

CSȘ SIBIU câștigă setul 1 cu 25-13.

Setul 2. Îl începem cu Iarina Axinte, Cosmina Stuparu, Ionela Firtat, Sarah Popa, Alexandra Balint și Alexia Halmaghi

8-6 noi. Ajungem la 16-11.

CSȘ SIBIU câștigă setul 2 cu 25-16 și conduce cu 2-0 !