Speranțe – Faza interjudețeană, etapa 6 : CSȘ SIBIU vs CSV Craiova

Ultimul meci al turneului 2 al categoriei speranțe se desfășoară sâmbătă 17 noiembrie. Se vor întâlni singura echipă neînvinsă a grupei și gazda turneului. CSȘ Sibiu vs CSV Craiova !

CS Volei Craiova este așadar ultimul adversar al nostru la acest turneu. La primul turneu nu au câștigat niciun meci. Gazdele au câștigat un meci, 3-1 cu Mioveniul, și au pierdut cu 3-1 primul meci, cel cu Piteștiul.

CSȘ Sibiu merge bine. 5 victorii fără set pierdut până acum ! Iarina Axinte, Sarah Popa, Alexandra Balint, Miruna Todescu, Ionela Fîrtat, Cosmina Stuparu, Daria Lupu, Carla Popa, Daria Pancu, Raluca Știrbu și Lorena Demeny alcătuiesc lotul nostru.

Vom încheia turneul, jucând sâmbătă 17 noiembrie de la 18.30. Înaintea noastră se joacă meciul Mioveni – Pitești.

17.30…

17.40…

Începem în aceeași formulă. Iarina Axinte  Sarah Popa, Ionela Fîrtat, Cosmina Stuparu, Alexandra Balint și Daria Lupu.

Începem echilibrat. 9-8. Și ne ducem. 15-8. 19-8. 21-9. Și set !

CSȘ Sibiu câștigă setul 1 cu 25-13.

Setul 2. Aceeași formulă.

3-3. 4-3. 6-4.

9-5. 12-5. 15-6. Miruna pentru Ionela. 17-12. 20-15.

22-15. 24-16.

CSȘ Sibiu câștigă și setul 2. Cu 25-18. Încă unul și plecăm acasă 🙂

4-6. 6-8. 8-9. 10 egal. 11-14. 12-16. Ionela pentru Miruna. 13-19. Carla pentru Daria. 15-22. 19-24. Timeout ei.

20-25. Pierdem primul set al sezonului. Avem însă 2-1 la seturi.

Setul 4.

Îl începem mai bine. 6-1. 9-3. 15-6. 16-7. 16-10. Timeout. 17-14. 20-16. 24-16. Set și meci ! 25-17

Scor final : CSȘ SIBIU – CSV Craiova 3-1 (25-13, 25-18, 20-25, 25-17)

6 victorii în 6 meciuri. Sibiul zboară !!!